To ma być mój pierwszy blog!

2015-11-06 22:26:34, komentarzy: 2

To ma być mój pierwszy blog! Dlaczego się zdecydowałem? ... przecież jestem zawojowanym introwertykiem? Podobnie z polityką. Też nie chcę być politykiem. Ale też nie mogę pozostać obojętnym ... nie godzę się na systemowe bezprawie, kretactwa, robienie Polaków w balona. Sami się robią? Niezupełnie. Tak działa system: niezauważalnie, podprogowo, zwodniczo. Jeśli mu zaufasz budzisz się z ręką w nocniku. Zawsze i bez wyjątku. System to instytucje, prawo i ludzie. Jeśliby moralność czy etyka były wartością, dalibyśmy sobie radę. Ale właściwością systemu nowoczesnego społeczeństwa jest wypieranie moralności z życia publicznego ...  Już nie wystarczy powołać się na etykę aby było sprawiedliwie. Pozostają normy prawne: Konstytucja RP - najlepszy akt prawny na świecie, przynajmniej Jej pierwsza część. Część druga, ustrój, być może posiada wady, ale nie jesteśmy obecnie w stanie ich prawidłowo rozpoznać. Dlaczego? Bo Konstytucja jeszcze nie znalazła zastosowania, bo ciągle uporczywie blokuje ją stalinowska doktryna prawna ... Nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić dowody na obecność stalinowskiej doktryny prawnej w życiu publicznym i prawnym, która skutkuje systemowym łamaniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Skoro Konstytucja jest łamana to znaczy, że nie potrafimy ocenić jej prawdziwego oddziaływania. Nasza ocena instytucji i procesów na pewno zmieni się gdy Konstytucja znajdzie zastosowanie a wtedy wszystko się zmieni ... ręce opadają, nie wystarczy walczyć o prawa człowieka, trzeba walczyć o Konstytucję, nasze Najwyższe Prawo ... walczyć z kim? Z przyjaciółmi, kolegami ... Tak, to smutne, ale Polacy nie znają swojego najwyższego prawa ... lekceważą, pogardzają ...

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Boguslaw Jan Biedrzynski 5:48, 7 listopada 2015

  Arcydzieło współczesnej „poezji” sądowniczej.
  "Z punktu widzenia marketingu politycznego kampania pana Dudy i pana Wojciechowskiego była strzałem w dziesiątkę. Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Aparat państwowej przemocy już bardzo dotkliwie dał się we znaki większości wyborców. Na ich niezadowoleniu można więc było stosunkowo łatwo zbić kapitał polityczny potrzebny do zwycięstwa w demokratycznych wyborach. Nie miałem i nie mam nic przeciwko temu. Jako obywatel wyjątkowo dotknięty przez patologię systemu, rozumiałem doniosłość inicjatywy Janusza Wojciechowskiego i gdzie tylko mogłem, wspierałem to szlachetne dzieło."
  Spolka ZOO : Prosze wstac Wysoki Sad idzie w Boleslawcu,
  SSR Maria Mariowska , SSR Paweł Wyrzykowski , SSR Daniel Strzelecki .
  Biegly nie musi ogladac domow porownywalnych ? Nr.1
  Film nr. 1/4 Daniel Strzelecki
  http://youtu.be/-cHNbpt5Z28
  Biegly nie musi ogladac domow porownywalnych ? Nr.2
  Film nr.2/4
  http://youtu.be/ZMjMKKyLkok
  Biegly nie musi ogladac domow porownywalnych ? Nr.3
  Film nr.3 /4
  http://youtu.be/k0smoh0NMRg
  Biegly nie musi ogladac domow porownywalnych ? Nr.4
  Film nr.4/4
  http://youtu.be/2gexYTNE0sM
  Czy Daniel Strzelecki celowo dokonał pomieszania przepisów?
  http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole

  Odpowiedz
 • Boguslaw Jan Biedrzynski 6:31, 9 listopada 2015

  Rozliczymy tych co przez 8 lat prowadzili agresywną walkę z nami.
  W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
  W której sędziowie byli do dyspozycji „władzy „
  Sądy opanowała mafia . "Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości", "Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".
  List Bogusława albo bezradność . Wzrastająca lawinowo w miarę zmniejszania czasu dzielącego nas od 25 października prorządowa medialna wrzawa nie jest już w stanie zagłuszyć fali narastającej frustracji, jaka ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa, bezskutecznie próbującego od lat osiągnąć to, co zapisane jest w Konstytucji:
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  http://barwybezprawia.pl/2015/10/14/5348/

  Odpowiedz