Rozmowy z Trybunałem Konstytucyjnym

2015-12-09 08:02:22, komentarzy: 3

 

 

 

 

 

Trybunał Konstytucyjny 

 

 

Skarga na pozostawienie wniosku bez odpowiedzi.

 

 

Nasz wniosek o dopuszczenie do postępowania w sprawie wyboru Sędziów Trybunału Konstytucyjnego złożony 2 grudnia 2015 r. w Trybunale Konstytucyjnym pozostał bez odpowiedzi.

 

To niedobrze! Domyślamy się, prawdopodobnie nie spełnił wymogów formalnych ...

 

 

Jednak pozostawianie wniosku bez odpowiedzi, nawet gdy nie spełnia wymogów formalnych lub posiada inne wady - traktowanie wniosku jak powietrze, oznacza że:

 1. TK udaje że wniosek nie został w ogóle złożony;

 2. TK w sposób nieformalny stawia bariery dla faktów, dowodów, stanowisk – przed prawdą;

 3. TK fałszuje materię mającą być przedmiotem rozpoznania;

 4. TK lekceważy i poniża wnioskodawcę - grupę społeczną;

 

Nie jest to dobra praktyka. To praktyka przeniesiona z poprzedniego systemu, to praktyka stalinowskiej doktryny prawnej ... praktyka zasługująca na miano systemowego łamania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

 

My wiemy, że jest to praktyka powszechna również w polskich Sądach, praktyka postępowań i rozpraw – udawanie, że niewygodnych faktów lub argumentów nie ma. Wielokrotnie się z nią zetknęliśmy. Sędziowie stosują prawo automatycznie, ślepo: skupiają się wyłącznie na wątku związanym z odpowiednim przepisem, a inne wątki, fakty i dowody traktują jak powietrze. To zła praktyka, łamie ducha Konstytucji wyrażonego w hierarchii wartości konstytucyjnych.

 

Wiemy też, że ta praktyka jest aprobowana lub kryta przez zwierzchników Sądów np. przez Prezesów WSA w Lublinie oraz przez Prezesa NSA Romana Hausera http://sad-nad-sedziami.manifo.com/blog-644/stalinowska-doktryna-prawna-w-sadach-%E2%80%A6-czesc-1-

 

Trybunał Konstytucyjny powinien się do tego ustosunkować dla dobra ...

 

Chcemy z całą mocą zaprotestować przeciwko takiej rutynie i zrobić wszystko aby wyeliminować ją z kultury prawnej. Chcemy poinformować opinię publiczną, wszcząć dysputę, zaproponować środek naprawczy: ustawę o WZORCACH.

 

Ruch Społeczny ku Praworządności i Sprawiedliwości wyraża głos społeczny systemowo niesłyszalny, głos pokrzywdzonych przez bezprawie w Wymiarze Sprawiedliwości.

 

To głos nie pogodzonych z praktyką odwracania wzroku.

 

Waldemar Deska

  

Do wiadomości: opinia publiczna

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Boguslaw Biedrzynski 6:04, 12 grudnia 2015

  Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława ...
  https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8
  Zeznania autora bajkowego operatu szacunkowego, biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=RW62F955-_w&feature=youtu.be
  Pozdrawiam.
  Boguslaw Biedrzynski

  Odpowiedz
 • Boguslaw Biedrzynski 6:04, 12 grudnia 2015

  List Bogusława albo bezradność . Wzrastająca lawinowo w miarę zmniejszania czasu dzielącego nas od 25 października prorządowa medialna wrzawa nie jest już w stanie zagłuszyć fali narastającej frustracji, jaka ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa, bezskutecznie próbującego od lat osiągnąć to, co zapisane jest w Konstytucji:
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).
  http://barwybezprawia.pl/2015/10/14/5348/

  Odpowiedz
 • Boguslaw 20:28, 1 kwietnia 2016

  „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1 k.k.
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

  Odpowiedz