polityczny wirus

2016-11-08 23:41:03, komentarzy: 0

Przez jakiś czas byłem zablokowany na fb. Czy była to blokada polityczna? Chyba nie. Wiązałbym to raczej z wirusem rozprzestrzeniającym się na poziomie fejsa lub przeglądarek. Mojego wirusa dostałem od Valdi Radomskiego, On od innych - taki łańcuszek. Swój komputer oczyściłem i sprawdziłem w serwisie Maca - jest czysty. Poradzono mi zmienić przeglądarkę i odczekać jakiś czas. Odczekałem i zmieniłem. 

Czy na tym koniec? 

Niezupełnie. Polityka jest jak wirus - wszędzie się wciska. Jest bezwzględna, wszechobecna, rozdaje razy na oślep i bez kalkulacji głębszych skutków ... tak jak społeczeństwo pozbawione własnej tradycji i Kultury. Społeczeństwo oparte na Kulturze i wartościach jest odporne na wirusy! Polityka w takim społeczeństwie też byłaby odporna.

Co bardziej dyryguje społeczeństwem, który z czynników:  wirus czy system wartości? Chcielibyśmy żeby wartości - po to też ustanowiliśmy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, która w pierwszym rzędzie konstytuuje wartości, i konstytuuje je hierarchicznie. 

 

Żałuję, że tego zupełnie nie ma w dyskursie publicznym, nie wiedzą o tym nawet prawnicy zajmujący się w zespole Ziobry reformą Wymiaru Sprawiedliwości. To już zdążyłem ustalić. Nie wiedzą tego również niektórzy Sędziowie TK, przynajmniej Ci, z którymi miałem do czynienia. 

Wszyscy ignorują ukonstytuowaną hierarchię wartości bo czytają Konstytucję od końca do początku i wyrywkowo tak tak jak to zaprogramował tow. Stalin. Żeby to dostrzec wystarczy uważnie przeczytać Konstytucję - nikt nie musi polegać na moim słowie.

 

Z jednej strony mamy więc literę Konstytucji - Najwyższe Prawo Rzeczypospolitej, które ustanowiło hierarchię wartości a z drugiej stalinowską doktrynę, która podpowiada, że mamy rozumieć przepisy Konstytucji zupełnie inaczej. Shizofrenia? Owszem. 

Dlaczego więc wszyscy są ślepi? Na to też jest odpowiedź - tą ślepotę zaprogramował Stalin i tak zostało; teraz podtrzymywana jest przez systemowe bezprawie. 

 

Żeby to zrozumieć trzeba poznać i zrozumieć Konstytucję, to pierwszy ale niezbędny krok - o kulturze społeczeństwa, w którym prawie 100% obywateli nigdy nie przeczytało poprawnie swojej Konstytucji nie można powiedzieć nic dobrego  … rozpoznać też trzeba pewne dodatkowe terminy, m/innymi czym jest: "stalinowska doktryna prawna" "systemowe bezprawie" „WZORCE." Zacząłem o tym pisać w sad-nad-sedziami.com. 

 

A wirus? ... No dobrze, ale tego wirusa ktoś przecież programuje …

« powrót

Dodaj nowy komentarz