Moje niezrealizowane wystąpienie na konferencji 25 czerwca "Konstytucja - Wymiar Sprawiedliwości - i Obywatele"

2016-06-27 06:42:45, komentarzy: 2

Panie Marszałku, dziękuję za przekazanie mi głosu … Panowie i Panie

 

Najważniejsze i kluczowe w tej chwili dla Polski to: uzdrowienie Wymiaru Sprawiedliwości. To konieczność, od tego zależy wszystko inne, wszystkie procesy … stan jest alarmujący, degrengolada niespotykana ...

 

Nie można dłużej tolerować sytuacji, w której państwo systemowo krzywdzi swoich lojalnych i patriotycznych obywateli ... sytuacji, gdy pokrzywdzeni, mając rację i niezbite dowody, bezskutecznie biją głową w mur w poszukiwaniu sprawiedliwości i napotykają skuteczny opór systemowego bezprawia oraz obojętność i brak lojalności wobec zła zwykłych ludzi.

 

Systemowego bezprawia to znaczy aktu formalnie poprawnego ale okrutnego, niesprawiedliwego, złego, opartego na kłamstwie, nielogiczności, podeptanej hierarchii wartości oraz podeptanej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ...

 

Obojętność i brak lojalności wobec zła to symptomy wynaturzenia i degeneracji III RP. To cechy przeżartego totalitarnymi ideologiami „nowoczesnego” społeczeństwa.

 

Sprawiedliwość, obok godności, dobra, prawdy i logiki to najwyższa wartość konstytucyjna, to niezbędny, nienaruszalny i najistotniejszy warunek godnego życia. Sędziowie, Urzędnicy czy Politycy nie działają na rzecz Sprawiedliwości. Moralność i etyka została prze nich wyparta … jest im niepotrzebna, ba, jest przeszkodą w sprawowaniu funkcji.

 

Dlaczego tak się dzieje? To nie z powodu wad ustrojowych … ustrój pełni tu rolę podrzędną oraz służebną – nigdy nadrzędną.

Dzieje się tak z powodu nadal dominującej w III RP „Stalinowskiej doktryny prawnej” - praktyki wykonywania prawa rodem z PRL-u. Ta doktryna nadal rywalizuje z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej i nadal ma nad Nią przewagę.

Konstytucja stoi po stronie dobra, sprawiedliwości i praworządności … stalinowska doktryna po stronie zła - to matecznik minionego systemu oraz wszystkich totalitarnych ideologi ...

 

Nie możemy obwiniać Konstytucji ani ustroju, zło leży w innym miejscu - w stalinowskiej doktrynie prawnej.

 

Jeśli tej doktryny nie usuniemy z życia publicznego to nic się nie zmieni. Żadne reformy, zmiany nie pomogą. Spowodują najwyżej dodatkowy bałagan i zawieruchę.

 

Już widać, że zmiany proponowane przez PIS nie przyniosą poprawy, zmierzają bowiem do politycznego podporządkowania Sędziów – a więc w kierunku stalinowskiej doktryny. Tysiące poszkodowanych przez bezprawie traci nadzieję ...

 

Zmiany proponowane na tej konferencji też nie przyniosą poprawy, oparte są na złej diagnozie i sprzecznościach logicznych, nie trafiają w istotę bezprawia - również zmierzają w kierunku stalinowskiej doktryny … przyczyn zła upatruje się w ustroju. Proponowana ustawa to też polityczna ściema.

 

Aby uzdrowić Wymiar Sprawiedliwości i przywrócić praworządność należy najpierw przegnać Stalinowską doktrynę prawną i zaprowadzić ład konstytucyjny. Ale jak to zrobić kiedy Polacy nie znają i nie szanują swojej Konstytucji, nie zastosowali do tej pory Prawa Najwyższego - dopiero przystępują do Jego rozpoznawania? Gorzej, proponują zmianę czegoś, czego nie znają i nigdy nie doświadczyli - bo od lat żyją w bezprawiu, którego jedną z cech jest niestosowanie, czyli łamanie swojej Konstytucji.

 

Nie zawaham się powiedzieć: nasza Konstytucja jest wybitnym aktem prawnym, wyraża najwyższe zdobycze humanistyki, religii oraz cywilizacji - to najcenniejsza zdobycz Polaków.

Jest jedynym oparciem dla ludzi pokrzywdzonych, godnych i sprawiedliwych, którzy pragną dobra, prawdy, sprawiedliwości i praworządności oraz opartego na tych wartościach sprawnego i sprawiedliwego państwa.

Ale Stalin był sprytniejszy, wiedział, że Konstytucja jest jego oraz wszelkich totalitaryzmów wrogiem – uczynił więc z Konstytucji martwą literę, prawo, którego się nie stosuje, „zaledwie beletrystykę” – jak określiła to w 2012 roku Sędzia NSA. Ta wypowiedź to jeden z tysięcy dowodów na niezwykłą żywotność stalinowskiej doktryny ...

 

Wniosek? Jeśli zabieracie się za zmianę Konstytucji to podcinacie gałąź, na której siedzicie …

 

A więc jak przegnać totalitarną, stalinowską doktrynę i zaprowadzić sprawiedliwy ład?

Przy pomocy ustawy o WZORCACH … projekt jest w przygotowaniu ...

 

Celem tej ustawy jest wymuszenie na Sędziach, Urzędnikach i Politykach rzetelnego wypełniania obowiązków – teraz powszechnie, systemowo zaniedbywanych.

 

Jakie to obowiązki? Usystematyzowałem je w 6 punktach, nazwałem WZORCAMI – te zaniedbywane obowiązki to jednocześnie największe słabości Wymiaru sprawiedliwości. To źródła zła i istotne cechy stalinowskiej doktryny - systemowego bezprawia:

 

 1. ignorowanie przepisów Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej

 2. ignorowanie hierarchii wartości oraz hierarchii przepisów

 3. ignorowanie zasady równego traktowania argumentów wszystkich stron postępowania

 4. ignorowanie zasady logiki

 5. ignorowanie zasady prawdy

 6. stosowanie, na zasadzie priorytetu, zdegenerowanego i wyalienowanego języka prawnego jako narzędzia przymusu i manipulacji zamiast sprawiedliwości. Język prawny stał się barierą odgradzającą wirtualny świat prawny od świata rzeczywistego.

 

Jeśli uda się spowodować rzetelne wypełnianie WZORCÓW to wyroki, rozstrzygnięcia i postanowienia polepszą się jakościowo - wszyscy przyznamy, że prawda, logika, równe traktowanie, hierarchia wartości i hierarchia przepisów oraz wyeliminowanie manipulacji – to niezbędny warunek.

 

Jak wymusić wypełnianie tych obowiązków? To proste: każde udowodnione uchybienie wobec WZORCA musi spowodować zawieszenie wyroku i wznowienie postępowania – każde wznowienie oznacza zły wyrok. Kilka wznowień na koncie oznaczać będzie brak kwalifikacji Sędziego.

Na Sędziów należy nałożyć obowiązek każdorazowego odnoszenia się w wyroku do wszystkich 6 punktów oddzielnie … jako samokorekta.

 

Kto ma zgłaszać dowody uchybień? Do tego celu należy powołać Obywatelski Instytut Konstytucyjny. Należy też powołać Obywatelski Trybunał.

 

Otrzymałem zbyt mało czasu aby wszystko dokładnie przedstawić. Więcej Państwo przeczytacie na stronie: sad-nad-sedziami.manifo.com

 

Dziękuję za uwagę. Ja tej ustawy nie poprę. Jest zła. Konieczne jest opracowanie nowej ustawy, która trafić będzie w sedno bezprawia.

 

Waldemar Deska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Boguslaw Biedrzynski 7:10, 27 czerwca 2016

  Kto ma zgłaszać dowody uchybień?
  Gangrena, która toczy polski wymiar sprawiedliwości rozwinęła się na dobre.
  Polacy mają wyjątkowo niski poziom zaufania do sądów.
  "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".
  Obecny rząd PiS musi zacząć przywracać standardy demokratyczne, które za rządów PO były w różnym stopniu w zaniku, co dostrzegła większość społeczeństwa polskiego.
  ..List Bogusława albo bezradność . Wzrastająca lawinowo w miarę zmniejszania czasu dzielącego nas od 25 października prorządowa medialna wrzawa nie jest już w stanie zagłuszyć fali narastającej frustracji, jaka ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa, bezskutecznie próbującego od lat osiągnąć to, co zapisane jest w Konstytucji:
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  http://barwybezprawia.pl/2015/10/14/5348/

  Odpowiedz
 • Admin 10:59, 30 czerwca 2016

  kto ma zgłaszać dowody? Napisałem o tym: Obywatelski Instytut Konstytucyjny. Obywatele składają do Instytutu, Instytut bada zasadność i reaguje składając formalny wniosek od Sądu.

  Odpowiedz