Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie

2016-03-26 11:21:42, komentarzy: 0

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie.

 

Popieram zmiany. Każda zmiana lepsza … Jednak, jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. Obowiązki polskie to te obowiązki, które wynikają z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej … najpierw te, dopiero potem inne. Te są najwyższe, bo Konstytucja Jest Prawem Najwyższym.

 

Mam za złe PIS-owi, że lekceważy i łamie Konstytucję … PIS nie musi tego robić, mógłby wykazać więcej szlachetności i przeprowadzać zmiany bez dalszego psucia praworządności … oraz bez podżegania do wojny polsko-polskiej. Dlaczego PIS to robi? Bo chce wykorzystać emocje, narzędzie które podnosi mu poparcie a wcześniej podnosiło Platformie – pogardę. Może to i skuteczne ale małostkowe, złe dla Polski i źle świadczy o naszej kulturze bo się w to wkręcamy. Nie chcę takiej polityki. Gdyby PIS szanował Konstytucję, ja również, czuję to, szanowałbym PIS.

 

To samo mam za złe Polakom. Że dają się ponosić emocjom niskim i skierowanym przeciwko rodakom. Czas zakończyć tę wojnę. Dwubiegunowość nie służy Polsce – służy tylko Władzy!

 

Mam za złe Polakom, że nie znają swojej Konstytucji co oznacza, że nadal nie wyzwolili się spod mentalnego wpływu stalinowskiej doktryny prawnej – gdyby poznali Konstytucję odrzuciliby tę doktrynę natychmiast - takie jest przesłanie Konstytucji.

 

Mam za złe Polakom, że nie wiedzą, bo nie przeczytali, że nasza Konstytucja jest najlepszym aktem tego typu na świecie, najlepszym dla Polaków … ale z ankiet wynika, że 96% spośród nas nigdy nie czytało Konstytucji.

 

To wszystko oznacza pogardę dla własnego Prawa Najwyższego, tym samym: dla siebie samych.

 

Mam za złe Polakom, że nie są wystarczająco szlachetni, tak jak bohaterowie podziemia byli ...

 

Kto uderza w naszą Konstytucję ten uderza w godność, moralność, etykę i 10 przykazań …

 

Tego nie mogę poprzeć. To oznacza zdradę obowiązków polskich.

 

Szanuję Konstytucję Rzeczypospolitej, szanuję obowiązki polskie! Życzę Polakom szlachetności … i Wesołych Swiąt!

  

Waldemar Deska

« powrót

Dodaj nowy komentarz